Joop de reus Cup 2016 - relacja z naszego startu.

Joop de reus Cup 2016 - relacja z naszego startu.

Lekko ponad dwa lata temu odebrałem mojego szczeniaka z Hodowli. Po roku pracy nie mieliśmy zbyt wiele zrobionego, a ja ciągle łapałem "doła" że nie nadaje się do tego sportu, że widocznie nie umiem szkolić skoro nawet Border nie chce ze mną pracować. Byłem pewny ze nie uda mi się nigdy wystartować w zawodach, nie mówiąc juz o rywalizacji z zawodnikami z całej Europy. Wtedy o zawodach i pełnych przebiegach bez nagród nie było po prostu mowy!

Dziś wracamy z Joop De Reus Cup 2016, mistrzostw Europy na których w sobotę w kwalifikacjach zajmując 9 miejsce uzyskaliśmy awans do finału. W niedziele po bardzo dobrym starcie finalnie zajęliśmy 5 miejsce!!!, mając praktycznie podium w zasięgu ręki.
Był to nasz debiut w klasie.2! A więc, jak na pierwszy start w nowej klasie, tak rożnej i zdecydowanie trudniejszej od kl.1 uważam ze Falko wypadł perfekcyjnie. Zrobił wszystkie "nowe" ćwiczenia jakie dochodzą w dwójkach a błędy Falko robił w ćwiczeniach które juz dobrze zna, które bardzo lubi robić i wykonuje je zawsze z wielką chęcią i zaangażowaniem jak np. przeszkoda z aportem (tym razem w finale, Falko postanowił ominąć przeszkodę, gdyby jednak nie popełnił tak banalnego błędu finał skończylibyśmy na "pudle" ) Do tej pory cieżko mi powiedzieć skąd błąd akurat w tym ćwiczeniu skoro jest to jedno z naszych najmocniejszy punktów? Nie wiem, i chyba się nie dowiem.

Wiem jedno, wystartowaliśmy na mega dużej międzynarodowej imprezie, gdzie swoje "teamy" wystawiło 11 narodowości, a liczna startujących przekraczała ponad 100 zawodników, na zawodach obecni byli czołowi zawodnicy z całej Europy, czołowi zawodnicy z reprezentacji Niemiec, Włoch, Francji, Szwecji, Austrii czy Belgii i my 2,5 roczny border prowadzony przez chłopaka który 4 lata temu nie wiedział jeszcze co to Obedience, a dziś ma wielką ochotę namieszać w tym sporcie jeszcze wiele i może kiedyś założyć biało-czerwoną koszulkę z napisem "Obedience Team Poland" 
Dziekuje klubowi Team Spirit, za wszystko, oraz Magdzie i Gosi za wspólny wypad oraz wielkie gratulacje dla dziewczyn za równie świetne starty!

Kontakt

Chcesz zapisać się na nasze szkolenia?
Umówić się z nami na konsultacje?
Nie wiesz, które szkolenie będzie najlepsze dla Ciebie i Twojego psa?

Nie wahaj się i zadzwoń lub napisz!

Michał Santorski
692 370 787

controldog.obedience@gmail.com

Training also in English:
Sylwia Zapert
605 042 705

sylwiazapert.controldog@gmail.com